s

Aleja Pamięci

Aleja Pamięci poświęcona jest Naszym mężom,ojcom,synom ,którzy ponieśli największą ofiarę, ofiarę życia. Daleko od Polski, najdroższych im osób i wspomnień wykonując swoje żołnierskie zadania, pełniąc służbę w misjach poza granicami kraju reprezentując Polskę i polski mundur.

 

Informacje o Wydarzeniu

Nadchodzące | Archiwum: 2015 2014
  • pon
    10
    lut
    2014

    ROCZNICA ŚMIERCI st.chor.szt. ANDRZEJA ROZMIARKAEK

    Chor_Rozmiarek

    St chor. sztab. Andrzej ROZMIAREK  na co dzień służył w 12 Brygadzie Zmechanizowanej.
    Urodził się 1974 r. w Skwierzynie.
    Całe swoje życie podporządkował dwóm sprawom: rodzinie i pracy.
     
     Powołany do służby wojskowej 03.07.1996 przez WKU Stargard Szczeciński
     Od 03.07.1996  do 01.02.2000 roku służył w zasadniczej  służbie wojskowej i nadterminowej zasadnicza służbie wojskowej w  6 Brygada Kawalerii Pancernej w Stargardzie.
     02.02.2000r  powołany do kontraktowej zawodowej służby wojskowej. 
     Od 02.02.2000 r.- 30.06.2004. r.- pełnił służbę wojskową na stanowiskach dowódca plutonu czołgów ,
    a następnie dowódca załogi czołgów w batalionie czołgów
    6 Brygady Kawalerii Pancernej w Stargardzie Szczecińskim

     Od 01.07.2004 r. do  25.06.2007 r. pełnił obowiązki szefa kompanii czołgów , batalion czołgów 6 BKPanc.
     Od 01.07.2007 r. pełnił obowiązki  szefa kompanii piechoty zmotoryzowanej w batalionie piechoty zmotoryzowanej 12. Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie Szczecińskim
     IV zmiana PKW/ PSZ  pełnił obowiązki  szefa kompanii.
    Po raz pierwszy brał udział w misji poza granicami kraju.

     Zginął w wypadku drogowym  podczas wykonywania  zadania transportowo?logistycznego z bazy w Ghazni do operacyjnego centrum koordynacyjnego mieszczącego się w samym mieście.
    Było to związane z wymianą pełniących tam służbę żołnierzy.

    W drodze powrotnej do bazy przed humvee w polskich żołnierzy, gwałtownie wjechał bus wypełniony pasażerami, nie zachowując należytej ostrożności. Kierowca pojazdu - chcąc uniknąć zderzenia - wykonał gwałtowny skręt, w konsekwencji pojazd stracił stabilność, wywrócił się i koziołkował.   

    Pośmiertnie mianowany do stopnia starszego chorążego sztabowego na podstawie 
    Decyzji Nr 228 / Kadr Ministra Obrony Narodowej z dnia 12.02.2009 r.


    Odznaczony pośmiertnie na podstawie Decyzji Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
    z dnia 13.02.2009 r. orderem Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia
    Polski i medalem Gwiazdą Afganistanu.
    Miał 35 lat .
    Pozostawił żonę i trzech synów.

    ''(...)BO NIE UMRZE NIGDY TEN
    KTO
    TRWA W PAMIĘCI ŻYWYCH "

    żródło:http://www.isaf.pamiecipoleglych.mon.gov.pl/?a=true