s

WESOŁY DZIEŃ DZIECKA – SZCZECIN 2016

    Kolejny „Wesoły Dzień Dziecka” przeszedł do historii. Tym razem dzieci poległych żołnierzy wraz z mamami i opiekunami gościły w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie.
Pobyt rozpoczął się od złożenia wiązanek kwiatów i zapalania zniczy pod tablicami upamiętniającymi żołnierzy Błękitnej Brygady poległych na misjach. Następnie uczestnicy Dnia Dziecka zwiedzili statek Akademii Morskiej „Nawigator XXI” oraz akademickie planetarium. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem wycieczkowym i spacer z przewodnikiem po najciekawszych miejscach Wałów Chrobrego. Aktywne popołudnie zakończył obiad w towarzystwie zastępcy prezydenta miasta Szczecin, Dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej oraz sponsorów. Ostatnią niespodzianką przygotowaną dla naszych podopiecznych były szaleństwa na gokartach w towarzystwie Mistrzyń Polski w piłce siatkowej – Izabeli Bełcik i Katarzyny Gajgał- Anioł.
Drugi dzień pobytu również był wypełniony licznymi atrakcjami. Rozpoczął się od zabawy w Parku Linowym Tarzania. Następnie nasi milusińscy przejechali KTO Rosomakiem na strzelnicę Krzekowo gdzie przygotowany został festyn. W czasie jego trwania dzieci brały udział w grach i konkursach, mogły jeździć konno, obejrzeć sprzęt i wyposażenie 1 batalionu, a także strzelać na trenażerze „Śnieżnik” i z broni pneumatycznej. Na zakończenie festynu otrzymały upominek.  Następnie dzieci zwiedziły Muzeum Techniki, a zwieńczeniem dnia był pobyt w Aquapark w Gryfinie.
Dziękujemy wszystkim, którym los dzieci poległych żołnierzy nie jest obojętny i pomogli w organizacji Wesołego Dnia Dziecka w Szczecinie. Szczególne podziękowania składamy: Szefowi BBN Panu Ministrowi Pawłowi Soloch za objęcie patronatem honorowym przedsięwzięcia, Polsce Zbrojnej za patronat medialny, Firmie Autocomp Management, Jelcz Komponenty, Mesko S.A , Dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej Panu gen. bryg. Dariuszowi Górniakowi oraz Panu kpt. Andrzejowi Pindorowi. Dziękujemy również Sztabowi Generalnemu WP i Dowództwu Generalnemu RSZ. Wierzymy również, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejny „Wesoły Dzień Dziecka”.

1-18181pobraneautocośjelczmesko