s

W Afganistanie poległ polski żołnierz

KIEPURA

       

       Około godziny 6:30 polskiego czasu w wybuchu miny pułapki zginął w Afganistanie polski żołnierz – plutonowy Jan Kiepura .

Do tragicznego zdarzenia doszło 5 kilometrów na południe od bazy Ghazni. Polscy żołnierze jechali w konwoju razem z amerykańskim zespołem do spraw oczyszczania afgańskich dróg z materiałów niebezpiecznych, m.in. min pułapek.Polacy z plutonu zmotoryzowanego ze składu Zespołu Bojowego „Charlie” dostali zadanie ubezpieczania amerykańskich saperów.

Po kilku kilometrach patrol zatrzymał się, żeby sprawdzić teren. Polscy żołnierze wyszli z pojazdów, by zająć pozycje. Niestety w tym momencie plutonowy Jan Kiepura wszedł na zakopaną przy drodze minę naciskową. Polski żołnierz został ciężko ranny, mimo natychmiastowej pomocy medycznej i reanimacji plutonowego Jana Kiepurę nie udało się uratować .

Rejon działań Polaków był ubezpieczany z powietrza przez nasze śmigłowce bojowe. Po eksplozji miny na miejsce wezwano także siły amerykańskie.

Plutonowy Jan Kiepura służył w wojsku od 2007 roku. Ostatnio zajmował stanowisko dowódcy drużyny w 1. batalionie strzelców podhalańskich ze składu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Był doświadczonym żołnierzem, instruktorem walki. Była to jego druga misja zagraniczna. Wcześniej służył w Afganistanie podczas VI zmiany PKW. Był żonaty, osierocił dwóch synów. Miał 35 lat .

Łączymy się w bólu z rodziną oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 
  ŻRÓDŁO :http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polski-zolnierz-zginal-w-afganistanie-w-wybuchu-miny-pulapki,nId,980148 ,