s

Pomoc dla rodzin Poległych Żołnierzy

Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy Pamięć i Przyszłość zorganizowało letnie
warsztaty psychologiczno – terapeutyczne

W drugiej połowie sierpnia Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy Pamięć i Przyszłość zorganizowało w Sianożętach k/Ustronie Morskie tygodniowy pobyt integracyjny wraz z warsztatami dla rodzin żołnierzy poległych w misjach poza granicami kraju. Wyjazd  został zorganizowany przy wsparciu finansowym firmy Raytheon, producenta zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot.

Celem wyjazdu było zintegrowanie rodzin poległych żołnierzy i udzielenie im pomocy psychologicznej w formule wypoczynku połączonego z warsztatami psychologiczno–terapeutycznymi.

Dziećmi zajęli się animatorzy, którzy uczyli ich rysunku, organizowali gry i zabawy. Zorganizowano też rejs statkiem wzdłuż wybrzeża.

Uczestnicy wzięli udział w indywidualnych i grupowych sesjach terapeutycznych oraz warsztatach prowadzonych przez psychoterapeutów, których celem było zintegrowanie rodzin i wspólne uczenie się, jak sobie radzić z traumą po utracie najbliższych.

Jesteśmy wdzięczni firmie Raytheon za wsparcie finansowe, które umożliwiło zorganizowanie nam tego wyjazdu oraz przyczyniło się do pogłębienia wzajemnych relacji rodzinnych – podkreśla Pani Monika Nosek, Prezes Stowarzyszenia. Dzieci mogły poznać i zaprzyjaźnić się z rówieśnikami, których dotknęło podobne, smutne doświadczenie, a mamy mogły dowiedzieć się, jak radzić sobie z problemami wychowawczymi.

Serdeczny i pełen empatii klimat naszego wyjazdu sprawił, że rodziny są dzisiaj pełne nadziei i optymizmu. Zawiązały się nowe przyjaźnie, będziemy ze sobą stale w kontakcie. Wszyscy straciliśmy najbliższych, ale jesteśmy teraz jedną, wspierającą się nawzajem rodziną – dodaje Monika Nosek.

Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy Pamięć i Przyszłość powstało w 2012 r.
Jego celem jest dbałość i obrona interesów społecznych, socjalnych i bytowych Rodzin Poległych Żołnierzy. Stowarzyszenie stawia sobie za zadanie zapewnienie pomocy medycznej, rehabilitacyjnej i psychologicznej rodzinom Poległych Żołnierzy.

046 (1) 022 034 (1) 045 (1)