s

Nasze Stowarzyszenie po raz drugi uczestniczyło w obchodach Dnia Weterana.

         W środę 29 maja na wrocławskim Rynku odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa ,w których uczestniczyłi przedstawiciele naszego Stowarszyszenia  p.Wiesława Staniaszek, Monika Nosek  oraz  Marzena Zielke.

Przed południem, w Bazylice Mniejszej p.w. św. Elżbiety, biskup polowy Józef Guzdek odprawił ekumeniczne nabożeństwo w intencji weteranów, weteranów poszkodowanych i poległych oraz ich rodzin. Bezpośrednio po nabożeństwie przed katedrą odsłonięto pomnik krasnala – weterana.

O godz. 12.00 na placu Solnym we Wrocławiu odbyła się dalsza część uroczystości ,uczestniczył w nich sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek.

„Każdy polski żołnierz, który pełnił trudną i niebezpieczną służbę dla Ojczyzny w polskich kontyngentach wojskowych zasługuje na szacunek i wsparcie. (…) Musimy zapamiętać, że za Polskę życiem i zdrowiem ryzykowano nie tylko dawno temu. Wśród nas są bohaterowie współczesnych działań bojowych. Poznajmy ich służbę i poświęcenie, ale także ich problemy i problemy rodzin żołnierzy, którzy nie wrócili do domów” – powiedział wiceminister Czesław Mroczek podczas uroczystości z okazji Dnia Weterana na Rynku we Wrocławiu.

W trakcie uroczystości wszyscy zebrani: weterani oraz zaproszeni goście oddali hołd poległym w czasie służby.

Uroczystość na wrocławskim rynku zakończyła defilada pododdziałów i pokaz musztry paradnej.
ŻRÓDŁO:http://www.wp.mil.pl/pl/artykul/14276